MKP385530125JYM5T0
Mfr.Part #
MKP385530125JYM5T0
Description
CAP FILM 3UF 5% 1.25KVDC RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Capacitance :
3µF
Max Operating Temperature :
110°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Pitch :
52.5018mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Packaging :
Tray
Voltage - Rated AC :
450V