MKP385530125JYI5T0
Mfr.Part #
MKP385530125JYI5T0
Description
CAP FILM 3UF 5% 1.25KVDC RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Capacitance :
3µF
Voltage - Rated AC :
450V
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
52.5018mm
Max Operating Temperature :
110°C