MKP385530085JPP2T0
Mfr.Part #
MKP385530085JPP2T0
Description
CAP FILM 3UF 5% 850VDC RADIAL
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Voltage - Rated AC :
300V
Max Operating Temperature :
110°C
Capacitance :
3µF
Length :
43.0022mm
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Width :
21.4884mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Voltage - Rated DC :
850V