MKP385527125JPM5T0
Mfr.Part #
MKP385527125JPM5T0
Description
CAP FILM 2.7UF 5% 1.25KVDC RAD
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Length :
42.0116mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Published :
Width :
29.9974mm
Max Operating Temperature :
110°C
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Voltage - Rated AC :
450V
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Size / Dimension :
1.654Lx1.181W 42.00mmx30.00mm
Capacitance :
2.7µF
Min Operating Temperature :
-55°C