MKP385527085JPM4T0
Mfr.Part #
MKP385527085JPM4T0
Description
CAP FILM 2.7UF 5% 850VDC RADIAL
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Capacitance :
2.7µF
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
21.4884mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated DC :
850V
Voltage - Rated AC :
300V
Max Operating Temperature :
110°C
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Length :
43.0022mm