MKP385522125JPM5T0
Mfr.Part #
MKP385522125JPM5T0
Description
CAP FILM 2.2UF 5% 1.25KVDC RAD
Width :
29.9974mm
1 (Unlimited)
Termination :
PC Pins
Length :
42.0116mm
Voltage - Rated AC :
450V
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
110°C
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Size / Dimension :
1.654Lx1.181W 42.00mmx30.00mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Capacitance :
2.2μF