MKP385522100JPP2T0
Mfr.Part #
MKP385522100JPP2T0
Description
CAP FILM 2.2UF 5% 1KVDC RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Capacitance :
2.2μF
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Max Operating Temperature :
110°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Length :
43.0022mm
Width :
21.4884mm
Voltage - Rated AC :
350V
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%