MKP385518100JPM2T0
Mfr.Part #
MKP385518100JPM2T0
Description
CAP FILM 1.8UF 5% 1KVDC RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Length :
43.0022mm
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Capacitance :
1.8μF
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
110°C
Lead Pitch :
37.4904mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
350V
Width :
21.4884mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm