MKP385515160JYP5T0
Mfr.Part #
MKP385515160JYP5T0
Description
CAP FILM 1.5UF 5% 1.6KVDC RADIAL
Lead Pitch :
52.5018mm
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Voltage - Rated AC :
550V
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Max Operating Temperature :
110°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1.5μF