MKP385515125JPP2T0
Mfr.Part #
MKP385515125JPP2T0
Description
CAP FILM 1.5UF 5% 1.25KVDC RAD
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Max Operating Temperature :
110°C
Lead Pitch :
37.4904mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Length :
43.0022mm
Voltage - Rated AC :
450V
Packaging :
Tray
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Width :
21.4884mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1.5μF