MKP385512125JPP4T0
Mfr.Part #
MKP385512125JPP4T0
Description
CAP FILM 1.2UF 5% 1.25KVDC RAD
Packaging :
Tray
Voltage - Rated AC :
450V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1.2μF
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Width :
18.4912mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
110°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Size / Dimension :
1.693Lx0.728W 43.00mmx18.50mm
Length :
43.0022mm
Height Seated (Max) :
1.398 35.50mm