MKP385511125JPP4T0
Mfr.Part #
MKP385511125JPP4T0
Description
CAP FILM 1.1UF 5% 1.25KVDC RAD
Length :
41.5036mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
1.634Lx0.709W 41.50mmx18.00mm
Voltage - Rated AC :
450V
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
1.280 32.50mm
Capacitance :
1.1µF
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Max Operating Temperature :
110°C
Lead Pitch :
37.4904mm
Packaging :
Tray
Width :
18.0086mm