MKP385511040JKM2T0
Mfr.Part #
MKP385511040JKM2T0
Description
CAP FILM 1.1UF 5% 400VDC RADIAL
Lead Pitch :
27.5082mm
Capacitance :
1.1µF
Voltage - Rated AC :
200V
Length :
30.988mm
Voltage - Rated DC :
400V
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
110°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Size / Dimension :
1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm
Width :
10.9982mm