MKP385475160JPI4T0
Mfr.Part #
MKP385475160JPI4T0
Description
CAP FILM 0.75UF 5% 1.6KVDC RAD
Voltage - Rated AC :
550V
Lead Pitch :
37.4904mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.75μF
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Length :
43.0022mm
Width :
21.4884mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Max Operating Temperature :
110°C
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C