MKP385443200JPI4T0
Mfr.Part #
MKP385443200JPI4T0
Description
CAP FILM 0.43UF 5% 2KVDC RADIAL
Lead Pitch :
37.4904mm
Max Operating Temperature :
110°C
Length :
43.0022mm
Tolerance :
±5%
Published :
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Voltage - Rated AC :
700V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.43μF
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Width :
21.4884mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm