MKP385430125JKM2T0
Mfr.Part #
MKP385430125JKM2T0
Description
CAP FILM 0.3UF 5% 1.25KVDC RAD
Length :
31.496mm
Size / Dimension :
1.240Lx0.591W 31.50mmx15.00mm
Capacitance :
0.3μF
Height Seated (Max) :
0.984 25.00mm
Voltage - Rated AC :
450V
Lead Pitch :
27.5082mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Packaging :
Tray
Width :
15.0114mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Max Operating Temperature :
110°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1.25kV