MKP385430085JKI2B0
Mfr.Part #
MKP385430085JKI2B0
Description
CAP FILM 0.3UF 5% 850VDC RADIAL
Lead Pitch :
27.5082mm
Capacitance :
0.3μF
Voltage - Rated DC :
850V
Length :
30.988mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
Max Operating Temperature :
110°C
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Width :
10.9982mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated AC :
300V
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm