MKP385430085JII2B0
Mfr.Part #
MKP385430085JII2B0
Description
CAP FILM 0.3UF 5% 850VDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
850V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated AC :
300V
Size / Dimension :
1.024Lx0.472W 26.00mmx12.00mm
Capacitance :
0.3μF
Length :
26.0096mm
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
22.5044mm
Max Operating Temperature :
110°C
Width :
11.9888mm