MKP385422100JKI2B0
Mfr.Part #
MKP385422100JKI2B0
Description
CAP FILM 0.22UF 5% 1KVDC RADIAL
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm
Capacitance :
0.22µF
Tolerance :
±5%
Width :
10.9982mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Max Operating Temperature :
110°C
Length :
30.988mm
Voltage - Rated AC :
350V