MKP385420125JKM2T0
Mfr.Part #
MKP385420125JKM2T0
Description
CAP FILM 0.2UF 5% 1.25KVDC RAD
Max Operating Temperature :
110°C
Width :
10.9982mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Voltage - Rated AC :
450V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
Packaging :
Tray
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Capacitance :
0.2μF
Length :
30.988mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C