MKP385418250JPP4T0
Mfr.Part #
MKP385418250JPP4T0
Description
CAP FILM 0.18UF 5% 2.5KVDC RAD
Voltage - Rated AC :
900V
Width :
21.4884mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Capacitance :
0.18µF
Packaging :
Tray
Tolerance :
±5%
Length :
43.0022mm
Max Operating Temperature :
110°C
Voltage - Rated DC :
2.5kV
Min Operating Temperature :
-55°C