MKP385413250JPI4T0
Mfr.Part #
MKP385413250JPI4T0
Description
CAP FILM 0.13UF 5% 2.5KVDC RAD
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Capacitance :
0.13µF
Lead Pitch :
37.4904mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Tolerance :
±5%
Width :
18.0086mm
Length :
41.5036mm
Height Seated (Max) :
1.280 32.50mm
Size / Dimension :
1.634Lx0.709W 41.50mmx18.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
2.5kV
Voltage - Rated AC :
900V
Max Operating Temperature :
110°C