MKP385362200JII2B0
Mfr.Part #
MKP385362200JII2B0
Description
CAP FILM 0.062UF 5% 2KVDC RADIAL
Width :
11.9888mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
2kV
Lead Pitch :
22.5044mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Capacitance :
0.062µF
Length :
26.0096mm
Max Operating Temperature :
110°C
Voltage - Rated AC :
700V
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Size / Dimension :
1.024Lx0.472W 26.00mmx12.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C