MKP385351200JIP2T0
Mfr.Part #
MKP385351200JIP2T0
Description
CAP FILM 0.051UF 5% 2KVDC RADIAL
Lead Pitch :
22.5044mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
11.9888mm
Length :
26.0096mm
Voltage - Rated AC :
700V
Capacitance :
0.051μF
Max Operating Temperature :
110°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
1.024Lx0.472W 26.00mmx12.00mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~110°C