MKP385347125JF02W0
Mfr.Part #
MKP385347125JF02W0
Description
CAP FILM 0.047UF 5% 1.25KVDC RAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
17.5006mm
Capacitance :
0.047µF
Published :
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
110°C
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Width :
8.509mm
Size / Dimension :
0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
15.0114mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated AC :
450V
MKP385 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385347125JF02W0 Overview
A 0.591 15.00mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -55°C~110°C, the device can be operated.