MKP385333200JKM2T0
Mfr.Part #
MKP385333200JKM2T0
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 2KVDC RADIAL
Width :
8.9916mm
Height Seated (Max) :
0.748 19.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
110°C
Size / Dimension :
1.240Lx0.354W 31.50mmx9.00mm
Packaging :
Tray
Capacitance :
0.033µF
Lead Pitch :
27.5082mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Tolerance :
±5%
Length :
31.496mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated AC :
700V
Voltage - Rated DC :
2kV