MKP385333063JCI2B0
Mfr.Part #
MKP385333063JCI2B0
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD
Voltage - Rated DC :
630V
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Height Seated (Max) :
0.453 11.50mm
Lead Pitch :
7.493mm
Max Operating Temperature :
110°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.394Lx0.236W 10.00mmx6.00mm
Published :
Length :
10.0076mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
220V
Width :
5.9944mm
MKP385 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385333063JCI2B0 Overview
Its lead spacing is 0.295 7.50mm.Temperatures of -55°C~110°C allow the device to operate.