MKP385322063JDM2B0
Mfr.Part #
MKP385322063JDM2B0
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
110°C
Voltage - Rated AC :
220V
Capacitance :
0.022µF
Width :
4.0132mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated DC :
630V
Length :
12.4968mm
Tolerance :
±5%
MKP385 0.022μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385322063JDM2B0 Overview
There is 0.394 10.00mm lead spacing on this electrical device.-55°C~110°C is the maximum temperature at which the device can operate.