MKP385322063JCA2B0
Mfr.Part #
MKP385322063JCA2B0
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Length :
10.0076mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.394Lx0.197W 10.00mmx5.00mm
Voltage - Rated AC :
220V
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
110°C
Width :
5.0038mm
Voltage - Rated DC :
630V
Capacitance :
0.022µF
Lead Pitch :
7.493mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Series :
MKP385
MKP385 0.022μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385322063JCA2B0 Overview
A 0.295 7.50mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -55°C~110°C, the device can be operated.