MKP385312250JIM2T0
Mfr.Part #
MKP385312250JIM2T0
Description
CAP FILM 0.012UF 5% 2.5KVDC RAD
Voltage - Rated DC :
2.5kV
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated AC :
900V
Packaging :
Tray
Capacitance :
0.012µF
Height Seated (Max) :
0.768 19.50mm
Size / Dimension :
1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
Width :
10.0076mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
110°C
Lead Pitch :
22.5044mm
Tolerance :
±5%
Length :
26.0096mm