MKP385291125JF02W0
Mfr.Part #
MKP385291125JF02W0
Description
CAP FILM 9100PF 5% 1.25KVDC RAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Voltage - Rated AC :
450V
Max Operating Temperature :
110°C
Width :
5.0038mm
Length :
17.5006mm
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Capacitance :
9100pF
Published :
MKP385 9100pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385291125JF02W0 Overview
Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.591 15.00mm.In addition to operating at -55°C~110°C degrees, the device is capable of operating at other temperatures as well.