MKP385291125JDM2B0
Mfr.Part #
MKP385291125JDM2B0
Description
CAP FILM 9100PF 5% 1.25KVDC RAD
Width :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.236W 12.50mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
110°C
Tolerance :
±5%
Length :
12.4968mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
9100pF
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Voltage - Rated AC :
450V
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
MKP385 9100pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385291125JDM2B0 Overview
Lead spacing is 0.394 10.00mm for this electrical device.Devices with a -55°C~110°C temperature capability can be operated.