MKP385291100JDM2B0
Mfr.Part #
MKP385291100JDM2B0
Description
CAP FILM 9100PF 5% 1KVDC RADIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
10.0076mm
Length :
12.4968mm
Capacitance :
9100pF
Max Operating Temperature :
110°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.197W 12.50mmx5.00mm
Voltage - Rated AC :
350V
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Width :
5.0038mm
MKP385 9100pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 350V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385291100JDM2B0 Overview
There is 0.394 10.00mm lead spacing on this electrical device.-55°C~110°C is the maximum temperature at which the device can operate.