MKP385282125JFI2B0
Mfr.Part #
MKP385282125JFI2B0
Description
CAP FILM 8200PF 5% 1.25KVDC RAD
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Voltage - Rated AC :
450V
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
5.0038mm
Tolerance :
±5%
Length :
17.5006mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Capacitance :
8200pF
Max Operating Temperature :
110°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Through Hole
MKP385 8200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385282125JFI2B0 Overview
There is 0.591 15.00mm lead spacing on this electrical device.-55°C~110°C is the maximum temperature at which the device can operate.