MKP385282125JF02W0
Mfr.Part #
MKP385282125JF02W0
Description
CAP FILM 8200PF 5% 1.25KVDC RAD
Lead Pitch :
15.0114mm
Capacitance :
8200pF
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Max Operating Temperature :
110°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Length :
17.5006mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated AC :
450V
Width :
5.0038mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
MKP385 8200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385282125JF02W0 Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.591 15.00mm.The device is capable of operating at the temperature of -55°C~110°C.