MKP385247125JDA2B0
Mfr.Part #
MKP385247125JDA2B0
Description
CAP FILM 4700PF 5% 1.25KVDC RAD
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Max Operating Temperature :
110°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
450V
Length :
12.4968mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Width :
4.0132mm
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
MKP385 4700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385247125JDA2B0 Overview
This electrical device has a 0.394 10.00mm lead spacing.Temperatures as low as -55°C~110°C are suitable for the device.