MKP385233200JFI2B0
Mfr.Part #
MKP385233200JFI2B0
Description
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Capacitance :
3300pF
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
17.5006mm
Width :
5.0038mm
Max Operating Temperature :
110°C
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
15.0114mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±5%
Published :
Voltage - Rated AC :
700V
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
MKP385 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385233200JFI2B0 Overview
There is 0.591 15.00mm lead spacing on this electrical device.-55°C~110°C is the maximum temperature at which the device can operate.