MKP385233200JDI2B0
Mfr.Part #
MKP385233200JDI2B0
Description
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL
Width :
5.9944mm
Voltage - Rated AC :
700V
Size / Dimension :
0.492Lx0.236W 12.50mmx6.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Length :
12.4968mm
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
110°C
MKP385 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385233200JDI2B0 Overview
There is 0.394 10.00mm lead spacing on this electrical device.-55°C~110°C is the maximum temperature at which the device can operate.