MKP385233125JDM2B0
Mfr.Part #
MKP385233125JDM2B0
Description
CAP FILM 3300PF 5% 1.25KVDC RAD
Max Operating Temperature :
110°C
Width :
4.0132mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
450V
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
12.4968mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~110°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
MKP385 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385233125JDM2B0 Overview
There is 0.394 10.00mm lead spacing on this electrical device.-55°C~110°C is the maximum temperature at which the device can operate.