MKP385233125JDI2B0
Mfr.Part #
MKP385233125JDI2B0
Description
CAP FILM 3300PF 5% 1.25KVDC RAD
Length :
12.4968mm
Voltage - Rated AC :
450V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
3300pF
Width :
4.0132mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Max Operating Temperature :
110°C
MKP385 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385233125JDI2B0 Overview
Electrical devices have 0.394 10.00mm lead spacing.Temperatures of -55°C~110°C are suitable for operating the device.