MKP385233125JD02G0
Mfr.Part #
MKP385233125JD02G0
Description
CAP FILM 3300PF 5% 1.25KVDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Capacitance :
3300pF
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Voltage - Rated AC :
450V
Length :
12.4968mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
110°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Published :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Width :
4.0132mm
MKP385 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385233125JD02G0 Overview
Lead spacing is 0.394 10.00mm for this electrical device.Devices with a -55°C~110°C temperature capability can be operated.