MKP385233125JC02R0
Mfr.Part #
MKP385233125JC02R0
Description
CAP FILM 3300PF 5% 1.25KVDC RAD
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated AC :
450V
Lead Pitch :
7.493mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Length :
12.4968mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
110°C
Width :
4.0132mm
Polypropylene (PP), Metallized
MKP385 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385233125JC02R0 Overview
Electrical devices have 0.295 7.50mm lead spacing.Temperatures of -55°C~110°C are suitable for operating the device.