MKP385227250JIM2T0
Mfr.Part #
MKP385227250JIM2T0
Description
CAP FILM 2700PF 5% 2.5KVDC RAD
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
5.9944mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
900V
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Packaging :
Tray
Capacitance :
2700pF
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Lead Pitch :
22.5044mm
Length :
26.0096mm
Max Operating Temperature :
110°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
Series :
MKP385
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Voltage - Rated DC :
2.5kV
MKP385 2700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2.5kV-DC 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385227250JIM2T0 Overview
A 0.886 22.50mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -55°C~110°C, the device can be operated.