MKP385213125JC02W0
Mfr.Part #
MKP385213125JC02W0
Description
CAP FILM 1300PF 5% 1.25KVDC RAD
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Length :
10.0076mm
Lead Pitch :
7.493mm
Voltage - Rated AC :
450V
Capacitance :
1300pF
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Max Operating Temperature :
110°C
Width :
3.9878mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
MKP385 1300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385213125JC02W0 Overview
There is 0.295 7.50mm lead spacing on this electrical device.-55°C~110°C is the maximum temperature at which the device can operate.