MKP385182125JCA2B0
Mfr.Part #
MKP385182125JCA2B0
Description
CAP FILM 820PF 5% 1.25KVDC RAD
Width :
2.9972mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
110°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
820pF
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.394Lx0.118W 10.00mmx3.00mm
Tolerance :
±5%
Length :
10.0076mm
Voltage - Rated AC :
450V
Lead Pitch :
7.493mm
MKP385 820pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385182125JCA2B0 Overview
This electrical device has a 0.295 7.50mm lead spacing.Temperatures as low as -55°C~110°C are suitable for the device.