MKP385168125JCA2B0
Mfr.Part #
MKP385168125JCA2B0
Description
CAP FILM 680PF 5% 1.25KVDC RAD
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.394Lx0.118W 10.00mmx3.00mm
Voltage - Rated DC :
1250V 1.25kV
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated AC :
450V
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Mounting Type :
Through Hole
MKP385 680pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1250V 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized
MKP385168125JCA2B0 Overview
There is 0.295 7.50mm lead spacing on this electrical device.-55°C~110°C is the maximum temperature at which the device can operate.