MKP385168125JC02W0
Mfr.Part #
MKP385168125JC02W0
Description
CAP FILM 680PF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
680pF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated AC :
450V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
7.493mm
Size / Dimension :
0.394Lx0.118W 10.00mmx3.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
10.0076mm
Through Hole
Max Operating Temperature :
110°C
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Width :
2.9972mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Tolerance :
±5%
Published :
MKP385 680pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP385168125JC02W0 Overview
Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.295 7.50mm.In addition to operating at -55°C~110°C degrees, the device is capable of operating at other temperatures as well.