MKP383522063JPM2T0
Mfr.Part #
MKP383522063JPM2T0
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 2.2UF 5% 630VDC RADIAL
Lead Pitch :
37.4904mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
105°C
Height Seated (Max) :
1.280 32.50mm
Width :
18.4912mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated AC :
220V
Applications :
High Pulse, DV/DT
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
43.0022mm
Size / Dimension :
1.693Lx0.728W 43.00mmx18.50mm
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
2.2μF