MKP383518100JPP4T0
Mfr.Part #
MKP383518100JPP4T0
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 1.8UF 5% 1KVDC RADIAL
Width :
29.9974mm
Capacitance :
1.8μF
Applications :
High Pulse, DV/DT
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Packaging :
Tray
Length :
42.0116mm
Voltage - Rated AC :
350V
Size / Dimension :
1.654Lx1.181W 42.00mmx30.00mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
1kV
Lead Pitch :
37.4904mm