MKP383518100JPM4T0
Mfr.Part #
MKP383518100JPM4T0
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 1.8UF 5% 1KVDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
1kV
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Applications :
High Pulse, DV/DT
Published :
Voltage - Rated AC :
350V
Lead Pitch :
37.4904mm
Capacitance :
1.8μF
Width :
29.9974mm
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
1.654Lx1.181W 42.00mmx30.00mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
42.0116mm
Max Operating Temperature :
105°C